Lukostrelecký staromódny salón

Ivanská lukostrelecká družina na hrade Beckov

Lukostreľba je, vďaka dlhej histórii, športom nielen náročným, ale aj romantickým. Naše vzory zasahovali svoje terče, neraz živé, pred stovkami rokov a to obvykle v službách spravodlivej veci, alebo pri love, aby bolo čo jesť. V lukostreľbe by sme sa sa im radi priblížili a aspoň občas by sme radi aj vyzerali tak, ako oni, respektive ako nám ich predstavujú filmári. Robin Hood bol možno špinavý a zarastený zbojník, ale Kevin Costner v čistučkej, koženej kamizole je jednoducho na zožratie.

Vyrábame preto kostýmy, doplnky a pomôcky, ktoré zrejme postrádajú historickú vernosť, ale skôr zodpovedajú našim „rozprávkovým“ predstavám. Nuž ale v rozprávkach predsa dobro víťazí nad zlom a tak by to malo byť aj v športe, aj v našich životoch.

Prejdite sa teda našimi staromódnymi kolekciami a pokiaľ by ste chceli využiť naše znalosti, zručnosti a skúsenosti, ozvite sa. Nemáme sériovú výrobu, ale vieme vyhovieť vašim predstavám a snom.

Obranca hradu

Kostým pozostáva z plátennej vesty, kapucne so zapínaním (aby neprekážala pri streľbe najmä smerom z kopca) a opasku.

Z druhého orieška

Vesta s klobúčikom s pierkom, na chrbte pláštik zdobený kožušinou a okolo drieka opasok. Kto by v švárnom poľovníkovi spoznal Popolušku?

Lady Marianna

Dámske, dlhé šaty ladené do prírodných odtieňov zodpovedajúcim farbám Sherwoodskeho lesa, kam sa Lady Marianna vydala za Robinom Hoodom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plášť Blé-Ble-Blé

Vhodný doplnok oblečenia na lukostreleckú súťaž, aj na bál v hoteli Transylvania. Nezavadzia ani pri streľbe a chráni pred dažďom účes, šaty, prípadne aj pierka šípov.

bleeeblebleee

Comtessa Hortenzia

Dlhé šaty s pláštikom pre lukostrelecké minikrásky.

2700_natalia

James

Vesta, klobúk s bažantím perom a „čižmové“ návleky z vás urobia lukostrelca anglického strihu, najmä ak zoberiete do rúk dlhý anglický luk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Batoh na skladací luk

Batôžtek z plastexu na skladací, reflexný luk a jeho príslušenstvo. Všetko sa tam zmestí, prehľadne uloží a odnesie.

Batoh_na_luk
Batoh na luk otvoreny

Lukostrelecká šiltovka

Od obyčajnej šiltovky sa líši výrezom pre tetivu v šilte čiapky. Vzory „BB“ a „TRRB“ sa líšia polohou výrezu vzhľadom na rôzne kotvenie.


Držiak na luk

Pri súťaži v 3D lukostreľbe je celkom užitočné, ak si ruka, v ktorej držíte luk, oddýchne cestou k ďalšiemu terču. A tiež keď zapisujete body, kam by ste odložili luk? No predsa na hák, ktorý je pevne zavesený na opasku.

Hak00001

Luk plasťáčik

Nie je nijakým tajomstvom, že z PVC rúrky sa dá vyrobiť celkom použiteľný dlhý, alebo aj reflexný, jazdecký luk. S použitím kože či koženky sa dá dosiahnuť, že luk dokonca aj celkom dobre vyzerá. Nenechávajte ho dlho na slnku, lebo to termoplast nemá rád. Tak vám celkom dobre poslúži.

20150512_165109

Dlhé luky používame aj na archebal, sú pomerne slabé. Zato reflexné, jazdecké luky sú primerane silné aj pre dospeláka.

14-09-11_Plastovy_reflexny_luk

Lukostrelecké pero

Správny lukostrelec s lukom aj spáva a hladká šíp aj v práci, v škole, či pri písaní domácich úloh. Na tento účel zžitia sa so svojím športovým náčiním je skvelým nástrojom staromódne lukostrelecké pero. Nielenže sa ním dobre a ľahko vypĺňa bodovačka a keď vám vypadne v tráve, nájdete ho ľahšie ako bežné pero, ale v prípade núdze je ho možné nabiť do kuše a brániť vlasť.

Lukostrelecke_pero