O čom to je

OLYMPUS DIGITAL CAMERAStreľba z lukov vyrobených z lieskových palíc je oddávna obľúbenou, hoci nie práve bezpečnou zábavou deciek. Nie každý však vie, že lukostreľba je vcelku dostupným športom, ktorý získava čoraz väčšiu popularitu. Nestrieľa sa však kde-kade potajomky  za humnami, ale na strelniciach a na pretekoch pri dodržiavaní bezpečnostných pravidiel a pod dohľadom rozhodcov a trénerov Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D.
OLYMPUS DIGITAL CAMERAV ostatnom čase získava popularitu najmä takzvaná 3D lukostreľba, čo je disciplína, pri ktorej sa strieľa v prírodnom prostredí na makety zvierat. Na pretekoch 3D, ktoré sa konajú po celý rok a po celom Slovensku aj v zahraničí, sa stretávajú strelkyne a strelci od veku predškolského až po dôchodcov. Neraz v tomto športe nájdu záľubu aj celé rodiny. Vybavenie na prvý rok lukostreľby obstaráte zhruba za 150 EUR. Nechajte si ale poradiť od odborníkov. Lacno nakúpiť cez internet niečo, čo nebudete môcť poriadne použiť, sa naozaj neoplatí.

V Ivanke sa nás zopár lukostrelcov stretlo a radi by sme ponúkli možnosť zoznámiť sa s 3D lukostreľbou, prípadne sa k nám pridať, aj ďalším záujemcom o tento šport. Zaoberáme sa streľbou z lukov všetkých divízií (Holý luk, tradičný reflexný luk, tradičný dlhý luk, olympijský luk, jazdecký a primitívny luk), okrem kladkových lukov a okrem kuší. Vyrábame si vlastné časti vybavenia a hlavne sa radi stretávame. Radi vás privítame na našich tréningoch.

Kontakt:  Dušan Franců,  0903 559 396 dusan@rolnicky.sk