Tréningy

V letnom období (apríl-september) máme tréningy v utorok a štvrtok od 18:00 do súmraku vonku, na strelnici Poľovníckeho združenia Bažant neďaleka jazera za bufetom Wigwam.
V utorok bývajú tréningy, zamerané na zlepšovanie techniky streľby, získavanie zručností a ladenie náradia.
Vo štvrtok spravidla absolvujeme tréningové preteky v niektorej z disciplín, najčastejšie je to 3D lukostreľba.

V zimnom období Ivanská lukostrelecká družina od októbra 2022 využíva s láskavým súhlasom starostu obce Ivanka pri Dunaji obecnú športovú halu v Ivanskom dvore na Moyzesovej ulici (bývalá firma Celltex).
Nájdete nás tam každý utorok a štvrtok od 18:00 do 20:00 v zimnom období.

Každý tréning je avizovaný na titulnej web stránke vpravo pod nadpisom „Najbližší tréning.“ Ak je tréning zrušený, je to uvedené na tom istom mieste.

Tréningy vedú Hanka, Danka, alebo Dušan.

Všetci členovia môžu chodiť na všetky tréningy.

Kurz skupiny začiatočníkov sa koná od polovice októbra 2022, prípadne aj inokedy, keď sa nazbiera zopár záujemcov. Trvá zhruba dva mesiace a koná sa vždy v utorok 18:00 – 19:00. Paralelne s ním môžu ostatní strieľať.
Cieľom skupiny začiatočníkov je naučiť nádejných lukostrelcov základy streľby z holého luku tak, aby mohli zažiť radosť z úspešnej účasti na pretekoch v 3D lukostreľbe.

Účasť v skupine začiatočníkov dobrovoľná. Kto chce, prihlási sa Dušanovi.

________________________________________________________

Ak vás lukostreľba zaujíma, zavolajte a potom príďte. Radi vám porozprávame a ukážeme lukostreľbu, ba môžte si ju aj sami vyskúšať.
A napokon sa sami rozhodnete, či s nami pôjdete do partie pripravovať sa na 3D lukostrelecké preteky.

Kontakt: Dušan Franců  0903 559 396   dusan@rolnicky.sk

Tu je zopár dôvodov pre ktoré sa to oplatí:

3D lukostreľba imituje lov a to je pre chalanov obvykle veľmi príťažlivé. Uznajte, že je lepšie strieľať z luku na makety zvierat, než zo vzduchovky po živých vtákoch.

Lukostreľba pomáha natrénovať sústredenie. V čase, keď nás neustále vyrušujú a rozptyľujú množstvá podnetov z okolia, je najmä pre decká nesmierne dôležité naučiť sa tomu čeliť.

Lukostreľba je pre otcov nielen naplnením detských túžob, ale aj novou príležitosťou tráviť so svojimi deťmi čas a baviť sa o spoločnom záujme. Je to lepšie než cez internet.

Lukostreľba posilňuje  chrbtové svalstvo, ktorého ochabnutie je u ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie, častou príčinou bolestí a postupného ničenia chrbtice. Lukostreľba je zábavnejšia než cvičenie a bolesti skutočne miznú.

[flagallery gid=1]