Lukostrelecký staromódny salón


Lukostreľba je, vďaka dlhej histórii, športom nielen náročným, ale aj romantickým. Naše vzory zasahovali svoje terče, neraz živé, pred stovkami rokov a to obvykle v službách spravodlivej veci, alebo pri love, aby bolo čo jesť. V lukostreľbe by sme sa sa im radi priblížili a aspoň občas by sme radi aj vyzerali tak, ako oni, respektive ako nám ich predstavujú filmári. Robin Hood bol možno špinavý a zarastený zbojník, ale Kevin Costner v čistučkej, koženej kamizole je jednoducho na zožratie.

Vyrábame preto kostýmy, doplnky a pomôcky, ktoré zrejme postrádajú historickú vernosť, ale skôr zodpovedajú našim „rozprávkovým“ predstavám. Nuž ale v rozprávkach predsa dobro víťazí nad zlom a tak by to malo byť aj v športe, aj v našich životoch.

Prejdite sa teda našimi staromódnymi kolekciami a pokiaľ by ste chceli využiť naše znalosti, zručnosti a skúsenosti, ozvite sa. Nemáme sériovú výrobu, ale vieme vyhovieť vašim predstavám a snom.

Obranca hradu

Kostým pozostáva z plátennej vesty, kapucne so zapínaním (aby neprekážala pri streľbe najmä smerom z kopca) a opasku.

Salon-obranca_hradu

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Z druhého orieška

Vesta s klobúčikom s pierkom, na chrbte pláštik zdobený kožušinou a okolo drieka opasok. Kto by v švárnom poľovníkovi spoznal Popolušku?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Lady Marianna

Dámske, dlhé šaty ladené do prírodných odtieňov zodpovedajúcim farbám Sherwoodskeho lesa, kam sa Lady Marianna vydala za Robinom Hoodom.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Plášť Blé-Ble-Blé

Vhodný doplnok oblečenia na lukostreleckú súťaž, aj na bál v hoteli Transylvania. Nezavadzia ani pri streľbe a chráni pred dažďom účes, šaty, prípadne aj pierka šípov.

bleeeblebleee

Comtessa Hortenzia

Dlhé šaty s pláštikom pre lukostrelecké minikrásky.

2700_natalia

James

Vesta, klobúk s bažantím perom a „čižmové“ návleky z vás urobia lukostrelca anglického strihu, najmä ak zoberiete do rúk dlhý anglický luk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Batoh na skladací luk

Batôžtek z plastexu na skladací, reflexný luk a jeho príslušenstvo. Všetko sa tam zmestí, prehľadne uloží a odnesie.

Batoh_na_luk

Batoh na luk otvoreny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lukostrelecká šiltovka

Od obyčajnej šiltovky sa líši výrezom pre tetivu v šilte čiapky. Vzory „BB“ a „TRRB“ sa líšia polohou výrezu vzhľadom na rôzne kotvenie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Držiak na luk

Pri súťaži v 3D lukostreľbe je celkom užitočné, ak si ruka, v ktorej držíte luk, oddýchne cestou k ďalšiemu terču. A tiež keď zapisujete body, kam by ste odložili luk? No predsa na hák, ktorý je pevne zavesený na opasku.

Hak00001

 

 

 

 

 

 

 

 

Luk plasťáčik

Nie je nijakým tajomstvom, že z PVC rúrky sa dá vyrobiť celkom použiteľný dlhý, alebo aj reflexný, jazdecký luk. S použitím kože či koženky sa dá dosiahnuť, že luk dokonca aj celkom dobre vyzerá. Nenechávajte ho dlho na slnku, lebo to termoplast nemá rád. Tak vám celkom dobre poslúži.

20150512_165109

 

 

 

 

 

Dlhé luky používame aj na archebal, sú pomerne slabé. Zato reflexné, jazdecké luky sú primerane silné aj pre dospeláka.

14-09-11_Plastovy_reflexny_luk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lukostrelecké pero

Správny lukostrelec s lukom aj spáva a hladká šíp aj v práci, v škole, či pri písaní domácich úloh. Na tento účel zžitia sa so svojím športovým náčiním je skvelým nástrojom staromódne lukostrelecké pero. Nielenže sa ním dobre a ľahko vypĺňa bodovačka a keď vám vypadne v tráve, nájdete ho ľahšie ako bežné pero, ale v prípade núdze je ho možné nabiť do kuše a brániť vlasť.

Lukostrelecke_pero