Zimná liga – 4. kolo, Kostelec u Zlína (3,49)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spolupráca s moravskými klubmi tento rok obohatila Zimnú ligu o tri súťaže a vďaka tomu sme sa s Mirom a Hankou pozreli na Moravu. Vlastne sme sa veľmi nepozreli, pretože bolo hmlisté, sychravé počasie a prichádzali aj odchádzali sme potme. Vyrazili sme totižto do hotela Lázně Kostelec už v piatok, aby sme nemuseli skoro vstávať. Večer sme posedeli s Križanovcami z Malinova a potom sme s Mirom súťažili v chrápaní. Skončilo sa to remízou a vstávaním za ranného brieždenia.Hotel je veľmi príjemný a stojí na kopčeku, obklopený golfovým ihriskom. To bolo celé pod vrstvou mokrého snehu a na ňom bola postavená trať súťaže.

Hneď po raňajkách sme si išli picnúť, aby sme sa vyhli návalu, pretože sa prihlásilo vyše 160 strelcov, strelnica bola dosť úzka a viedla paralelne s cestou. Pomohli sme usporiadateľom z LK Phoenix prešlapať chodníčky k terčom a rozostrieľali sme sa skôr, než dorazili davy. Tréning bol povzbudivý, hoci som v snehu zanechal jeden šíp. Našťastie ho neskôr nejaký čarostrelec našiel a viditeľne zapichol.

Do skupiny s nami sa prihlásili iba Renátka a Peter Tomčíkovci, takže sme nezdržiavali. On vlastne nikto nezdržiaval, dokonca aj povestní kladkáči strieľali svižne, takže tridsaťterčová trať netrvala prehnane dlho. Trať nebola ťažká, usporiadatelia to rozhodne nepreháňali so vzdialenosťami, takže aj menej presní strelci netrpeli príliš často hľadaním šípov. Trať viedla po golfových lúkach popod hotel, teda nijaká náročná turistika.

Keďže nám dovolili nechať si veci v hotelovej izbe, mali sme sa kde prezliecť do suchého a potom sme už len papali, popíjali kávičku a maškrtili až do vyhlásenia výsledkov. Hanbu sme, hádam, neurobili, odniesli sme si dve zlaté medaile a z tomboly vankúšik s lukostreleckým motívom. Vyzerá to tak, že sa nám darí lepšie v čase, keď časť lukostrelcov spí zimným spánkom.

Miro 1/2
Dušan 1/7

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.