Poďme, bratia, do Betlehema! – Slovenský pohár 8. kolo 2. 7. 2016 (3,03)

OLYMPUS DIGITAL CAMERAZa krásneho, tropického rána sme nasadli do auta a za spevu “Poďme bratia do Betlehema” sme s Hankou, Ronym a Ondrom vyrazili na 8. kolo Slovenského pohára v 3D lukostreľbe. Naším cieľom totižto bola chata, ktorá sa naozaj volá Betlehem. Je zašitá na kraji lesov nad Trenčianskymi Stankovcami, ale Google nám ju našiel. Dorazili sme do obce a hľadali nejaké smerovky. Všade sme však videli len viaceré cedule “Tanky”, lebo tam mali nejakú vojenskú slávnosť. I sme sa pýtali, či to písmeno “S” na začiatku názvu nie je akosi navyše. Naše smerovky sme nevideli, priznávam, že asi ako jediní, pretože tam fakt boli, ako sme sa presvedčili cestou naspäť. Nuž Google nám ukázal najkratšiu cestu. Bohužiaľ bola poľná a tak sme mali jazdu zručnosti na oktávke. Prašná cesta, blatistá cesta, lúčna bývalá cesta, všetko sme zvládli a včas sme sa hlásili pri registrácii. Išlo to tam raz-dva, kontrola náradia však celkom chýbala. Tak sme sa hneď hrnuli na cvičnú strelnicu. Bola rozľahlá, na veľkom poli, ale terčovníc na nej bolo len tak-tak. Kým ja som obdivoval technológiu rovnobežných hobrových doštičiek stiahnutých skrutkovými tyčami, kladkáči penili, pretože pre ich šípy tieto terčovnice boli slabou prekážkou a tak viacerí križovali pole za strelnicou.

Vzhľadom na agresívne páliace slnko sme dobre  využili našu kempingovú výbavu, pretože sme sa mohli rozložiť tam, kde bol tieň a oddávať sa povolenému dopingu. Stankovčania sú majstri v pohostení, takže okrem obvyklého mastného chleba s cibuľou nás ponúkli niekoľkými druhmi koláčikov.

Peťo Hirjak otvoril súťaž celkom stručne zhruba v  tom duchu, že je to už ôsme kolo, tak by sme mali všetko vedieť. Takto poctení jeho dôverou sme teda na trať vyrazili včas. Zdola od obce síce zneli občasné výstrely z tankov, či čo to tam mali, tak sme sa uškŕňali, že kto spozná signálny výstrel začiatku súťaže? Zbytočné obavy. Netuším z čoho to pán riaditeľ súťaže o 10:25 vystrelili, ale podľa zvuku to bolo niečo medzi Tučnou Bertou a Saddámovým Babylonom. Zem sa zatriasla, slnko zažmurkalo, takže nebolo pochybností – súťaž sa začala.

Trať bola celá postavená v lese, za čo sme viackrát velebili staviteľa trate. Telnatejší súťažiaci ho však na druhej strane posielali do horúcich pekiel pri zostupoch a stúpaniach, na ktoré pri tomto ľahko spoločenskom športe nie sme až tak zvyknutí. Nachodiť za tri hodiny 4 kiláky nám však nepripadalo priveľa, najmä keď sme mali čo piť aj zahryznúť.

Slniečko sa snažilo preniknúť lístím do lesa a sťažovalo nám streľbu ako len vládalo. Tak napríklad stojaceho medveďa sme na fľakatom pozadí pri bodkovanom osvetlení v prvej chvíli ani nevideli. Občas mi pri protisvetle terč celkom zmizol za rozmazanou tetivou, inokedy mi slniečko polovicu tetivy zatajilo a skúšalo ma oklamať, aby som netrafil.

Kým Hanka robila doprovod Ronymu v skupine č. 6, ja som mal ako doprovod nesúťažiaceho Ondra. Dozeral na mňa, robil zapisovateľa celej druhej skupine a celkom užitočne kibicoval. Pri každom terči si to najprv rozdali od červeného kolíka“anténkári” Dušan Körmöczy a Ľubo Novák, potom od modrého kolíka my hololukostrelci Peťo Horňák a ja a napokon zlatý klinec programu Danka Kubišová.

Trať bola pekná, hoci trochu neobvyklé bolo u niektorých terčov strieľanie proti smeru trate, čo uľahčuje odhad vzdialenosti pri príchode k terču. Malé terče neboli vo dvojiciach ako mali byť, ale našej malej skupine to až tak nevadilo. Tú malú, blbú sovičku som luftol, ale to by som asi spravil aj keby tam boli dve.

Po návrate z trate nasledovalo leňošenie v tieni a popíjanie toho, čo sa udržalo ako-tak chladné, až kým nedorazila kŕmiaca dodávka. Balené jedlo na súťažiach sa, zdá sa, ujalo. Je to najrýchlejší spôsob ako bleskovo uspokojiť veľký, ozbrojený a nebezpečne vyhladovaný dav.

Než sme zhltli polievku a rezník, už sa Peťo Hirjak chytal mikrofónu a vyhlasoval výsledky. Opäť sme neobišli naprázdno. Najmä Hankine a Ronyho bronzové medaily potešili, pretože ich kategórie boli dobre obsadené. Tomáš dostal striebro a na mňa a na Maja ostali zemiakovky.

Hanka TRRB 3/5
Rony BB  3/4
Tomáš HU 2/3

16-07-02_SP-2016_08

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.