Práškova 3D súťaž a Marlenkin archebalový turnaj 6. februára 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERASezóna 3D lukostreleckých súťaží sa blíži a vyzerá byť veľmi bohatá. Chceme na ňu byť dobre pripravení a užiť si ju naplno. Pripravujeme sa teda už teraz. Aby sme nevyšli z cviku, spravili sme si takú malú súťaž v 3D lukostreľbe. Viacerí z nás si prvý raz vyskúšali ako to pri takej súťaži chodí. V krásnom počasí sme si zastrieľali vo dvoch kolách na náš zverinec. Mišovi bolo osem zvierat málo, pustil sa aj do slimákov. Učili sme sa tiež vyplniť bodovacie tabuľky, hlásiť body pri zapisovaní zásahov, riešiť sporné situácie a vôbec zvládnuť úspešne súťaž v 3D lukostreľbe.
Pomaškrtili sme si na dobrotách, ktoré pripravili viaceré dámy a každý z nás si odniesol medovníkového Práška. Hanka ich napiekla celú mačaciu svorku.

V zásade nám nešlo o umiestnenie, ale o to, vyskúšať si ako nám to ide. Súťažili sme viac každý sám so sebou, než medzi sebou. a to je dobrá skúška na sútaže, v ktorých zase každý z nás bude reprezentovať našu družinu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANasledoval presun do  Besedy a tam sme sa pod láskavým dohľadom fantóma Besedy – mačky Marlenky dostatočne nasýtili hry Archebal. Odohrali sme turnaj piatich družstiev  systémom „každý s každým“. Najmä decká sa vrhli do hry s takým nasadením, že sme my, dospeláci mali čo robiť, aby sme pri nich stíhali. Časom dokonca aj Paťko zmenil taktiku a nielen behal, ale aj dobre strieľal. Používali sa finty so skákaním cez čiaru, ale aj pasce s návnadou pre strelcov, ktorým došli šípy. So Stanleym sme si hovorili, že sme sa dali na lukostreľbu, pretože sa pri nej nebehá. Dnes nám to ale voľajako nevyšlo. Nevadí, pretože vidieť skackajúcich malých lukostrelcov, ako sa radujú, bavia a tešia, to stojí za trochu zadychčania. Napokon mali sme čím dopĺňať sily. Kým dolu na umelej tráve sa bojovalo, na javisku sa povzbudzovalo a maškrtilo… Prvou cenou bola marlenka. Mala ju odovzdať Marlenka, ale vykašľala sa na to. Prišla až na samom konci pozrieť sa, či nám nejaká maškrta pre kočací jazýček neostala….

16-02-06_3D_a_archebal

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.