Rodinné športové popoludnie v Ivanke

DSCF0947Ako Ivanská lukostrelecká družina sa hrdo hlásime k príslušnosti k našej obci a jej predstavitelia sú k nám veľmi ústretoví. Radi sme preto prijali pozvanie pripraviť lukostreľbu ako jednu z disciplín športovej súťaže rodín. Našu družinu reprezentovalo družstvo inštruktorov Hanka, Dano, Dominik, Ondrej a Dušan. V zásade sme prvý raz skúšali aké je to nielen sami strieľať, ale pomáhať s lukostreľbou aj iným.

Všetkých 14 súťažiacich rodín prichádzalo jedna za druhou za nami do telocvične. Dostali krátku inštruktáž ako narábať s primitívnym, plastovým lukom, potom zopár tréningových výstrelov a napokon desať súťažných.

Vo viacerých rodinách sa vyskytli zdatní strelci, najkurióznejšie však pôsobili dievčatká držiace luky v zasadrovaných rukách. Strieľali výborne. Viacerí ockovia sa systematickým prístupom zastrieľali troma šípmi na najvzdialenejší terč a potom triafali úplne skvele.

Po skončení súťaže sa na našej strelnici vystriedalo ešte mnoho záujemcov o vyskúšanie našich lukov. Radili sme, pomáhali, vysvetľovali a rozdávali vizitky. Kto vie, možno sa k nám niekto z účastníkov pridá.

Poslední príležitostní lukostrelci zložili zbrane až po piatej hodine a nastal čas balenia a odchodu – kam inam, než na skvelú, ivanskú zmrzlinu.

15-06-06 Ivankse_sportove_popoludnie

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.