ILD na Šípe Piccardu v Senci 2. mája 2015

Lukostrelecké preteky sa síce riadia pravidlami, ale nejeden organizátor sa snaží, aby tie jeho preteky boli niečím výnimočné.  K tým, ktorým sa to darí, patrí aj senecký lukostrelecký klub Piccard. Peter Jankovič a jeho parťáci organizujú už od praveku preteky „Šíp Piccardu“, ktorý nesie viaceré neobvyklé znaky.

Tak v prvom rade kým 3D preteky sa obvykle odohrávajú v lese, tu sa strieľa na kúpalisku, našťastie v období, keď je voda ešte studená. Namiesto anorektických krások v úsporných bikinách sa na brehu povaľujú prasce, hroch, tuleň, ľadový medveď, pinguin a iní 3D kamaráti.

Peter verí umeniu lukostrelcov, ale pre istotu chodí v reflexne oranžovej veste. Zato Dušan dozerá na preteky po celom areáli zo sedla skútra, zaodetý do apartného oblečku zo železných krúžkov s piklhaubňou na hlave. Raz darmo, pred šípmi začiatočníkov ani skúter neutečie.

Naša osemčlenná výprava Ivanskej lukostreleckej družiny prvý raz nastúpila v reprezentačných tričkách a mikinách. Viacerým účastníkom neušla podobnosť maskota našej družiny s jej predsedom a fotili si aj naše družinové heslo.

Vytvorili sme skupinu číslo 5, posilnení ešte o úplného nováčika Dominika a sprevádzaní fotografkou Zuzanou, ktorá sa prejavila aj ako otužilá a odhodlaná lovkyňa utopených šípov.

Všetky terče stáli na brehu jazera, takže po výstrele sa občas namiesto obvyklého „buch!“ ozvalo „čľup!“ a to už sa Zuzana vyzúvala.

Šíp Piccardu dlhé roky šokoval pretekárov morbídnym terčom „mŕtvy potápač“, už ho však rozstrieľali na prvočinitele a vyradili. Pribudli však nádherný hroch, značne vykŕmený pinguin a tiež neobvyklý pár – korytnačka so slimákom.

Naväčšie obavy v nás vzbudila chobotnica na móle. Predstava plávania za šípmi kamsi do stredu jazera, nás doslova rozochvievala. Lenže naše nádeje Matúš a Paťko sa skutočne vytiahli. Zasiahli chobotnici hádam všetky chápadlá, ale ani jeden šíp im neuletel.

Približne tri hodiny sme chodili od terča k terču, odhadovali vzdialenosti, naťahovali, sťahovali a zase naťahovali, strieľali tu na zviera, tu do trávy, tam do vody, medzitým sa bavili o všetkom možnom, kým nádeje priam sršali nápadmi kam vyliezť a čo kam hodiť. Vietor nám to trošku komplikoval, ale náladu nám nepokazil.

Stupne víťazov sa nikomu z nás obsadiť nepodarilo, ale usporiadatelia ocenili účasť všetkých deciek, aj krásiek vo všetkých kategóriach.

Domov sme sa pobrali po obvyklom poďakovaním hlavnému organizátorovi Petrovi za pekný deň. A mysleli sme to úplne vážne.

15-05-02_Sip_Piccardu

Skupina č. 5 - Ivanská lukostrelecká družina
Skupina č. 5 - Ivanská lukostrelecká družina
Korzár Daniel strieľa na ryby
Korzár Daniel strieľa na ryby
Vodná šípolovkyňa Zuzana
Vodná šípolovkyňa Zuzana
Otcovia a synovia
Otcovia a synovia
Lukostrelecká gazdiná Hanka
Lukostrelecká gazdiná Hanka
Dekorovaní ivanskí lukostrelci
Dekorovaní ivanskí lukostrelci
Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.