Strhujúci záver West Cupu – 6. kolo, Lomy 27. 10. 2018

West Cup je seriál súťaží, ktorý sa vyznačuje výbornou organizáciou a tiež kultúrou rešpektu k pravidlám, čo je predpokladom veľmi dobrej športovej úrovne. Na také súťaže chodíme radi a tak sme boli zastúpení na všetkých kolách, na viacerých dosť početne.

Posledné, šieste kolo organizoval lukostrelecký klub 3beč v okolí hotelu Lomy. Terén je tam výborný, poznáme ho už z jedného z jarných kôl Slovenského pohára. Hoci počasie nestálo zaveľa, v lese občasný dážď až tak veľmi nevadil. Jesenná príroda má svoje čaro a stojí za to stráviť v nej pár hodín, navyše na dobre vymyslenej trati.

Okrem klasických 3D terčov sme tam stretli živého zajka. Spokojne sa pásol v blízkosti 3D terčov. Skôr, než sme mu stihli vysvetliť, že porušuje bezpečnostné pravidlá, keď vstupuje do priestoru lukostreleckej súťaže a fotograficky zdokumentovať jeho prítomnosť, vystrelil odtiaľ až sa za ním prášilo. Zaznamenali sme ho teda pod menom Barón Prášil a pokračovali spokojní, že sa to tak dobre skončilo. So zobudeným macom by asi bol ťažší dohovor. To by sme prášili my.

Naša štvorčlenná výprava pozbierala tri medaile a navyše priviezla štyri poháre z celkového vyhodnotenia West Cupu 2018:

Silvia Rímšová, BB, dievčatá – 1. miesto
Samo Földeš, BB, chlapci – 1. miesto
Hanka Jóžová, TRRB, seniorky – 3. miesto
Dušan Franců, BB, seniori – 3. miesto

18-10-27 West Cup 6. kolo

 

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.