Južná päťka, 5. kolo – tekvicové, 9.9.2018 Dvory nad Žitavou

Každý rok absolvujeme okolo 20 pretekov v 3D lukostreľbe. Keďže si vyberáme, tak sa nám už nestáva, že by sme strácali čas na pretekoch nepodarených. Naopak, viaceré si pamätáme kvôli rôznym pikoškám. Aspoň také sa snažíme zaznamenať v našej webovej kronike napriek akútnemu nedostatku kronikárov. Aby sme mohli spomínať: „Pamätáte sa, ako sme strieľali v tom snehu a hmle na Hostýne?“
„Ozaj kde to bolo, čo sme tam chodili pomedzi tie jazierka v lese? V Komoči?“
„A tiež bolo super pred rokom v tých vinohradoch!“

Južná päťka v Dvoroch nad Žitavou bola tento rok tiež netuctovým zážitkom. Ono už samotné miesto, kde sa táto súťaž koná, je neobvyklé. Je to kalvária na posvätnom kopčeku, kde sa v stredoveku konalo  akési veľké snemovanie uhorského kráľa a najmocnejších šľachticov. Je tam veľká informačná tabuľa a celá krížová cesta je krásne udržiavaná. A my sme tam chodili od kaplnky ku kaplnke a potom k jazierku a späť a strieľali sme na 3D zvieratká. Viaceré z nich boli umiestnené na kraji alebo aj vovnútri veľkého, tekvicového poľa zarasteného vysokánskou burinou. Zle sa v tom hľadali šípy, ale tí šťastnejší keď už nezasiahli terč, trafili aspoň tekvicu.

Jeden z terčov sa podarilo umiestniť organizátorom na krásnom, slnečnom mieste, bohužiaľ  neďaleko osieho hniezda, ktorého obyvatelia obsadili na terči všetky miesta na sedenie. Vyťahovať z bzučiaceho terča šípy, to bol tiež zážitok pre silnejšie povahy.

Zrátanie výsledkov netrvalo nijako prehnane dlho, ale aj tento čas sme využili nielen obvyklým popíjaním čaju a kávy a realxovaním v našom piknikovom hniezde. Fúkal totižto priam ideálny, stály, jesenný vetrík na púšťanie šarkanov. Dvoch sme, čiste náhodou, mali so sebou a o chvíľu už viseli na modrej oblohe. Kanec Ivan na nich smutne hľadel, ťažko sa zmierujúc s tým, že svinky proste nelietajú. Ale potom už sa usmieval, pretože s nami chodil po medaily. Tentoraz ich bolo šesť. Okrem obvyklých favoritov Sama, Vianočky a Miši, tento raz bodovali aj Hanka, Biba a Tomáš.

Inak, „pamätáte sa, ako sme na jeseň 2018 strieľali do tých tekvíc a ešte nás potom aj naháňali osy? Tam sme tiež púšťali šarkanov…..“

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.