Finále Južnej päťky – Hurbanovo 7. 10. 2018

Tohoročná Južná päťka bola opäť o čosi lepšia, ako minuloročná a prejavilo sa to aj na záujme strelcov. Účasť vyše 200 strelcov bola celkom bežná a organizátori to vždy s prehľadom zvládali. Viacerí sme tento rok s potešením absolvovali všetky kolá, za čo sme obdržali medaily s nápisom „Verný strelec Južnej päťky.“

Precízne zorganizované bolo aj finále Južnej päťky v agátovom lese medzi Hurbanovom a Svätým Petrom. Vyše 200 strelcov využilo babie leto, ktoré nás obdarilo slnečným a teplým dňom. Snáď jediným organizačným zaváhaním bolo, že na cvičnej strelnici chýbal veliteľ, čo trochu zdržiavalo a zaznamenali sme aj jednu nebezpečnú situáciu. Zato ale organizátori nešetrili na zvieratkových terčoch a postavili ich 34. Boli sme na trati necelých päť hodín a pritom sme sa plynule presúvali od terča k terču.

Trať bola členitá, väčšinou terče neboli prehnane ťažké, teda až na výnimky. Kačky-„žehličky“ na viac ako 15 metrov, to je fakt pre majstrov, kým my ostatní sme v lepšom prípade triafali veľké podstavce. Zvieratká za terénnymi vlnami preverili naše schopnosti odhadovať vzdialenosť.

Strieľali sme v skupine s Táňou Binderovou, od ktorej sme, pochopiteľne odkukávali jej grify a s dvoma Ladislavmi zo Svätého Petra. Otec a syn zdôrazňovali, že oni sú len takí „hobby strelci“, tak sme ich láskyplne volali „hobiti“. Pri 3D lukostreľbe sú dôležití príjemní spoločníci v skupine a to nám, teda vyšlo výborne. Skvele sme sa bavili a preteky nám vôbec nepripadali pridlhé.

O tretej poobede sme sa vrátili a chytro odovzdali zrátané bodovačky. Hodujúc v našom obvyklom kempingovom kútiku sme čakali na vyhodnotenie súťaže aj celej tohoročnej Južnej päťky. Celkovo to dopadlo pre našu Družinu veľmi dobre. Csumiho polifoamové trofeje získali traja naši strelci. Samo a Miša za prvé miesta a Tomáš za tretie, všetko v divízii Barebow.

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.