Slovenský pohár 3D. 5. kolo, Stará Myjava 7. 7. 2018

Slovenský pohár sa strieľa podľa pravidiel HDH IAA, teda jeden šíp na každý terč. Keď niečo pokazíš pri prvom výstrele, už to nenapravíš. Okrem toho sa Slovenského pohára zúčastňujú najmä strelci, ktorí to predsa len myslia s 3D lukostreľbou vážne a jednotlivé kolá organizujú kluby, ktoré už preukázali svoje organizačné schopnosti.

V okolí lyžiarskeho strediska za Starou Myjavou usporadúva preteky skúsený klub Horné Húščie a 5. kolo Slovenského pohára zmákli bezvadne. Zúčastnilo sa ho temer 150 ľudí a my sme, pochopiteľne, nemohli chýbať.

V záujme kvalitnejšej súťaže na Slovenskom pohári organizátori rozdeľujú strelcov do skupín tak, aby si to spolu rozdali konkurenti z rovnakej kategórie. Napokon strieľať s kamarátmi z iných klubov je inšpirujúce a povzbudzujúce.

Preteky trvali približne 4 hodiny. Za ten čas sme obišli 30 terčov. Prevládali stredne veľké a malé, ale nechýbali ani veľké ako biely cap, medveď, či big cica – levica na maximálnu vzdialenosť 27 metrov.

V tejto súťaži sa nám vcelku darilo, vyzerá to tak, že intenzívne trénovanie na strelnici začína prinášať výsledky. Kanec Ivan sa radoval celkom štyrikrát a najviac z Hankinho prvého miesta medzi ženami v divízii TRRB.

Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.