Ako sme obstáli v Zimnej lige

Tohoročnú, nepredvídateľnú zimu sme prečkali v hale Ivanského dvora (bývalý Celltex). Vďaka podpore našej domovskej obce Ivanka pri Dunaji sme v zime nezaháľali, ale celkom intenzívne trénovali, usporiadali vydarenú súťaž s dobrým ohlasom a tiež sme chodili na súťaže slovensko-moravskej Zimnej ligy v 3D lukostreľbe. To je seriál súťaží náročných pre organizátorov, ale aj pre účastníkov, pretože nikdy vopred nevieme, čím nás počasie prekvapí. Brodili sme sa v snehu na Hostýne, snežilo na nás, aj svietilo slniečko v Malinove, mrzli sme v Čejči a napokon nás v sobotu 17. marca trochu prefúkalo na lúkach nad Nezbudskou Lúčkou, kde sa strieľalo siedme, finálové kolo. Nie sme z cukru ani z vaty, takže sme sa riadne naobliekali a  bojovali o každý terč a každý bod. No a vybojovali sme napokon v celkovom hodnotení viacero cien v divízii Holý luk (BB). Tento rok boli štýlové, ako sa na Zimnú ligu patrí – deky.
Viliam Apfel (deti) – 1. miesto
Samuel Földeš (deti) – 2. miesto
Miro Konček (veteráni) – 1. miesto
Dušan Franců (seniori) – 1. miesto

Súťaže Zimnej ligy sú rok od roku lepšie. Starostlivá organizácia, vyššia bezpečnosť, aj kvalita tratí zrejme vplývajú aj na súťažiacich a tým rastie aj športová úroveň súťaží.

Zima, zdá sa, odchádza s finálovým kolom Zimnej ligy. O týždeň sa začína Slovenský pohár v 3D lukostreľbe a s ním prichádza lukostrelecká jar.

18-03-17_ZL-7

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Tento obsah bol zaradený v Kronika. Zálohujte si trvalý odkaz.